23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
25.09.2018 12:08

TBMM’nin açılışının 98.Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşku ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkulu bir şekilde kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihi, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak belirlemesi ile her yıl büyük coşku ile kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Kaymakamlık önünde ki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Atatürk anıtı önünde ki törende Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan, Garnizon Komutanı Aydın AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Dağcıoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

Törenin ardından Eskipazar Ortaokulu öğrencileri Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan’ı ziyaret etti.  Başkan Yarkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını temsili olarak Eskipazar Ortaokulu 6/B sınıfı öğrencisi Kerem GÜNDÜZ’e devretti. 

23 Nisan kutlamaları daha sonra Mermer Şehit İsa Eken İlkokul bahçesinde devam etti. Şehit İsa Eken İlkokulunun hazırlamış olduğu şiirler, çeşitli gösteriler, yarışmalar ve halk oyunları gösterileri düzenlendi.