7’den 70’e Ramazan Eğlenceleri Sürüyor

7’den 70’e Ramazan Eğlenceleri Sürüyor
25.09.2018 12:31

Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirilen ramazan eğlenceleri renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Ramazan ayının başlangıcından itibaren her Cuma ve cumartesi günleri iftardan hemen sonra başlayarak farklı etkinlikler ve yarışmaların da yer aldığı geleneksel Ramazan eğlencelerinde; pamuk şeker, Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti ve patlamış mısır ikramı yapılırken çocuklar gönüllerince eğleniyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Parkında düzenlenen etkinliklere Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan ve  Meclis Üyelerimizde katılarak çocukların eğlencelerine ortak oldu. Başkan Yarkan; “Ramazan kültürünü çocuklarımıza tanıtmak için bu tarz etkinlikleri geleneksel olarak her yıl sizlerle buluşturuyoruz. Çocukların coşkusu bizleri de mutlu ediyor. Sizler her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız” şeklinde konuştu. 

Birbirinden renkli görüntülerin yer aldığı eğlenceler ve ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler 7den 70’e her kesimden yoğun ilgi görüyor.  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Parkta yapılan etkinliklerde pamuk şeker, Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti ve patlamış mısır ikramı yapılırken minikler uzun kuyruklar oluşturuyor. Osmanlı döneminden günümüze Ramazan aylarında güğüm içerisinde şerbet ikramı kültürü de Osmanlı kıyafetli şerbetçilerle vatandaşlara yansıtılıyor.