Emeğinin Başkenti Karabük 81 Yaşında

Emeğinin Başkenti Karabük 81 Yaşında
25.09.2018 11:31

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin (KARDEMİR) temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Tören komitesi adına Vali Kemal Çeber tarafından Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başlayan törene; Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ordu Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ankara-Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca,  KÜ. Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Ünal, Belediye Başkanımız Mustafa YARKAN, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, KARDEMİR işçileri, askeri personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve kompozisyonlar okundu. Karabük’ün kuruluşunun 81. yıl dönümü törenleri il genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin Vali Kemal Çeber ve protokol üyeleri tarafından verilmesi ile sona erdi.

Program da ayrıca Karabük kent Meydanına yapılan Atatürk anıtı da törenle hizmete açıldı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ KARABÜK’TE
Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın katılımı ile Karabük’te yapımı tamamlanan içerisinde Eskipazar  Şehit Cafer Demirhan İmam-Hatip Ortaokulu ek binasınında bulunduğu 12 anaokul, ortaokul ve lise ile 1 Akşam Sanat Okulu’nun açılış töreni yapıldı.

Şehit Alican Öztürk İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen törene toplu açılış programı için Karabük’e gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Toplu açılış töreninin ardından Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bakan Yılmaz ve protokol üyeleri, Karabük Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz toplu açılış töreni sonrasında 2017’de Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın’ın ailesini ziyaret etti. Ziyaret anısına Aybüke öğretmenin annesine Bakan Yılmaz tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Bakan Yılmaz, aileye öğrenciler tarafından yapılan Bakara Suresi’nin 154. Ayetinin el işlemesinin yer aldığı tablo hediye etti. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hayırsever iş adamı Ali Baltacı tarafından yaptırılarak hizmete açılan Ali Baba Anaokulu ve Abdurrahman Yerlikaya tarafından bağışlanan Abdurrahman Yerlikaya Kız İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek ilimizden ayrıldı.