Vali Gürel, İlçemizi ziyaret etti.
paylaş

Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, ilçe ziyaretleri kapsamında kurum müdürleri ile birlikte ilçemizi ziyaret etti.

Fotoğraflar izinsiz kullanılamaz

Resmi gazetede yayımlanan valiler kararnamesi ile Karabük Valiliği'ne atanan Karabük Vali Fuat Gürel, ilçe ziyaretleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Jandarma Komutan V.  J. Albay Mustafa Kuraş ve kurum müdürlerimiz ile birlikte Eskipazar ilçemizi ziyaret etti.

Eskipazar ziyaretine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Gürel, Hükümet Konağı önünde Eskipazar Kaymakam V. Mehmet Yasin Erkan, Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan, İl Genel Meclis üyeleri, ilçe protokolü ve ilçe müdürleri tarafından karşılandı. 

Kaymakamlık Makamında Kaymakam Erkan’dan ilçenin genel durumu, yürütülen projeler ve ilçenin ekonomik yapısı hakkında brifing alan Vali Gürel daha sonra geçici kabulü yapılan İlçe Emniyet Amirliği binasında incelemelerde bulunarak İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay’dan bilgiler aldı.

 Vali Fuat Gürel, büyük önem verdiği ve programları dâhilinde uğramaya özen gösterdiği şehitlerimizin ailelerine yönelik ziyaretine Eskipazar’da da devam etti. 1984 yılında Siirt-Pervari’de şehit olan J. Er İsa Eken’in Eskipazar Merkez’de ikamet eden babası Hasan Eken ve ablası Fatma Eken’i evlerinde ziyaret etti. Kur-an’ı Kerim Tilavetinin okunmasının ardından İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından Şehit İsa Eken ve tüm şehitlerimiz için dua edildi. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğini ifade eden Vali Gürel, “Sizler şehitlerimizin emaneti, başımızın tacısınız.”dedi. 

M.Ö. 1. yüzyılda kurulduğu ve MS 8. yüzyıla kadar yerleşim amacıyla kullanıldığı düşünülen, sütun başlıklarının, surların, kiliselerin, kaya mezarlarının, gözyaşı şişelerinin, mahzenlerin ve su sarnıçlarının gün yüzüne çıkartıldığı Hadrianapolis Antik Kentinde de incelemelerde bulunan Vali Fuat Gürel, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve Hadrianoupolis kazıları bilimsel danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ersin Çelikbaş’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Eskipazar ilçemize gerçekleştirdiği ziyaretin son bölümünde geçen yıl hizmete açılan 30 yataklı Eskipazar İlçe Devlet Hastanesinde incelemelerde bulanan Vali Gürel, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ve hastane yöneticilerinden bilgiler aldıktan sonra Eskipazar İlçe ziyaretini tamamladı.

 

paylaş