Get Adobe Flash player

İHALE İLANLARI

Oturum Aç

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Canlı Yayın

 

Yaylalarımız 

1)      Belen Yaylası (Eleman):   Belen köyü’ne ait olup hayvancılık yapılmaktadır.  Eskipazar -Mengen  Karayolu üzerinde yer alan yayla piknik, doğa yürüyüşü ve av turizmi için oldukça elverişlidir. Orman dokusu açısından zengindir. İlçe Merkezine yaklaşık 15 km. mesafededir.  Çilekbeli Geçidi ile  eşsiz güzelliğe sahip Yalakkuz Ormanlarına  bağlanır.  

2)      Kuyucak  Yaylası: Büyükyayalar köyünün kullandığı bir yayladır.  Adiller-Şevkiller Grup yolu ve Eskipazar–Mengen Karayoluyla bel Doruğu mevkisinden  ulaşım sağlanmaktadır. Eskipazar’ın en güzel yaylalarındandır.  Kuzey  batısı  zengin kayın ormanları ile kaplıdır. Güneybatı yönünde  diğer bir yayla olan Dökük’e bağlanır ve  Eskipazar’ın en yüksek  alanlarından birisi olan Soğucak’la birleşir. 

Kuyucak Yaylası 

3)      Kabaarmut (Alan)  Yaylası:   Yaylada,  Kabaarmut ve Hamzalar Köyleri Kalkındırma Derneği tarafından her yıl geleneksel hale gelmiş bulunan yayla şenlikleri düzenlenmektedir. İlçe merkezine yaklaşık  30 km. mesafededir. Av  turizmi ve doğa yürüyüşü  için çok elverişlidir.  Hayvancılık yaygın olarak  yapılmaktadır.  

Alan Yaylası 

4)      Yalak   Yayla :Sofular Köyü sınırları içindedir. Bakir bir alana sahip olan yaylanın çevresi değişik ağaç türleri ile kaplıdır.  Belen Yaylası (Eleman) ‘nın  kuzey batı yönündedir.  Eskipazar’ın  unutulmuş zengin coğrafi alanlarındandır.  

5)      Eyriova Yaylası : Adiller ve Şevkiller köylerinin kullandığı yayla geniş bir alana yayılmıştır.  Bölme, Adiller, Demirciler, Seyit Ali,  Çiçek Alanı  gibi irili ufaklı birçok yayla ve düzlükle  çevrilmiştir. Kamp, piknik,  avcılık, yürüyüş  vb. aktiviteler için oldukça elverişlidir. Son yıllarda  Adiller köyü tarafından yayla şenlikleri düzenlemektedir.  Üzerinde  Orman İdaresi tarafından yapılmış gölet bulunmaktadır.  

6)      Yalakkuz - Eyriova Yaylası :Sofular köyünün kullandığı bir yayladır. İlçe Merkezine yaklaşık 30 km. mesafededir.  Henüz envanterlerde rastlanmayan  Daren  Kanyonu ile  Yalakkuz’a (Sofular)  bağlanır. Yayladan geçen orman yolu  Yenice sınırları içindeki Meyri  Sapağı ve Şekermeşe Bölgesinden  yenice’ye bağlanır.

 7)      Şerafettin (Beytarla)  Yaylası :  Eskipazar’ın en güzel alanlarındandır.  Adeta ilçenin   seyir terası gibidir.  Ormanın  doyumsuz  sesine  Aslanlar Rampasındaki  ve  Kemikli  yolu  araç trafiğinin müzikal sesi  eklendiğinde  yaylanın  her an diri olan doğal dokusunu  ruhunuzda hisseder gibi olursunuz.  

8)      Ulu Yayla :Yürecik Köyünün kullandığı bir yayladır. Aynı zamanda antik bir yerleşim alanıdır.  

Bu sayfayi arkadasiniza önerin! Sayfayi Yazdir