Get Adobe Flash player

İHALE İLANLARI

Oturum Aç

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Canlı Yayın

Eskipazar Haberler : İsmetpaşa OSB için Engel Kalmadı
Tarih: 2017/4/11 15:42:19 (1400 Okuma)Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olumlu raporunu verdi.Eskipazar’da, büyük bir istihdam alanı oluşturacak olan Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inceleme değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek değerlendirildi.

İlçemiz Eskipazar’ın yanı sıra Karabük ve çevre bölgeleri de şahlandıracak bir büyük yatırım olan İlçemiz, İmanlar, Bayındır ve Gözlü Köyleri mevkiinde 346,28 hektarlık alanda kurulacak olan “ESKİPAZAR METAL VE METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ” için son adım atıldı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın karar belgesinde şu ifadelere yer verildi. “Karabük ili Eskipazar ilçesi İmanlar, Bayındır, Gözlü köyleri mevkiinde Karabük ticaret ve sanayi odası tarafından yapılması planlanan  “Karabük Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verilmiştir denildi.

Türkiye’nin, sektöre özel Bölgesel Organize Sanayi Bölgesi olma özelliği taşıyacak proje metal ve demir çelik sektöründe büyük gelişme fırsatı sunacak. İçerisinden demiryolu ve karayolu geçen Ankara’ya 176 kilometre, İstanbul’a 359 kilometre, Filyos limanına 146 kilometre uzaklıkta kurulacak olan OSB ile hem Eskipazar hem de Karabük için çok önemli bir iş sahası olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Olumlu” kararın İlimize, İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.


Yazıcı Dostu Sayfa Bu yazıyı arkadaşına gönder Bu  yazıdan PDF oluştur
 
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.