Get Adobe Flash player

İHALE İLANLARI

Oturum Aç

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Canlı Yayın

Eskipazar Haberler : İsmetpaşa Osb Heyeti İlk Toplantısını Yaptı
Tarih: 2017/5/4 16:17:47 (1130 Okuma)İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti İlk Toplantısını Yaptı.Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ilk toplantısı, Vali Mehmet Aktaş Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Eskipazar Kaymakamı Samet Serin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Timurçin Saylar, İl Özel İdaresinden ve Ticaret ve Sanayi Odasından belirlenen Müteşebbis Heyet üyeleri katıldı.

Ülkemizin ilk ağır sanayi hamlesinin gerçekleştiği Eskipazar'da, Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasını oldukça anlamlı bulduklarını ve önemsediklerini vurgulayan Vali Mehmet Aktaş: “İlimiz metal üretme, işleme ve metali çeşitlendirme noktasında önemli bir tecrübeye sahip. Ülkemizde demir ve çelikle ilgili önemli işletmelerde yönetici olarak görev yapanların büyük bir kısmının Karabük ve Kardemirle bağları var, burası bir tesis olmanın yanında; bir okul olma özelliğini de gösteriyor. Tüm bu faktörleri lehimize çevirmek istiyoruz. Karayolu demiryolu ve enerji bakımından oldukça avantajlı bir bölge olan Eskipazar ilçemize kuruluyor; ayrıca Filyos liman Projesi ile oluşacak sanayi parseli ihtiyacını karşılaması açısından da önemli, ilimiz içinde yer alan haddehanelerin taşınması talepleri de karşılanacaktır. Yeni iş sahaları yaratılacak ve istihdam artarak ilimiz ve ülkemiz ekonomisine artı değer katacaktır.  Planlandığı günden bu güne kadar bizden her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve Karabük halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra müteşebbis heyeti tarafından Yönetim ve Denetim Kurulları belirlenerek kuruluş protokolü Vali Mehmet Aktaş ve Müteşebbis Heyet üyeleri tarafından imzalandı. 

Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluş protokolünün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmasına müteakip tüzel kişilik kazanacak.


Yazıcı Dostu Sayfa Bu yazıyı arkadaşına gönder Bu  yazıdan PDF oluştur
 
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.