Get Adobe Flash player

İHALE İLANLARI

Oturum Aç

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Canlı Yayın

Eskipazar Haberler : Pazar Yerinde Etiket Uygulamasına Geçildi
Tarih: 2017/7/21 10:32:28 (1595 Okuma)Kapalı pazar yerinde hizmet veren esnafa ücretsiz fiyat etiketi dağıtıldı.Belediye Zabıta Amirliği ekipleri kapalı pazar yerinde hizmet veren esnafa ücretsiz olarak fiyat etiketi dağıtımı yaptı.

Eskipazar Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri tüketici haklarını korumak ve vatandaşın maddi açıdan zarara uğramasını önlemek amacıyla Pazar yerinde tek tip fiyat etiketi uygulaması başlatıldı. Sağlıklı gürültüsüz bir alışveriş ve tüketici haklarının korunması için meyve, sebze ve gıda satışı yapan tüm pazar esnafımıza her bir ürün için 1608 Sayılı Pazar Yeri Yönetmeliği gereği fiyat etiketi uygulaması zorunluluğu getirildi.


Üzerinde “Eskipazar Belediyesi logosu, ürünün adı ve fiyatı” yazılarının bulunduğu plastik etiketler Perşembe pazarında Belediye Zabıta amirliği personeli tarafından tüm tezgahlar tek tek gezilerek esnaflara ücretsiz olarak teslim edildi.

Bu uygulamanın çok güzel olduğunu kaydeden pazarcı esnafları, etiketleri ücretsiz olarak kendilerine dağıttırdığı için Belediye Başkanı Mustafa YARKAN’a teşekkür ettiler.


Yazıcı Dostu Sayfa Bu yazıyı arkadaşına gönder Bu  yazıdan PDF oluştur
 
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.