Get Adobe Flash player

İHALE İLANLARI

Oturum Aç

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni HatırlaŞifremi Unuttum

Hesap Oluştur!

Canlı Yayın

Eskipazar Haberler : Bakan Faruk Özlü'den Yeşil Işık
Tarih: 2017/11/20 12:10:00 (922 Okuma)Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü'den Yerli Otomobil Fabrikası Projesine Yeşil IşıkKarabük Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü'nün teşrifleriyle işadamları istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Yerli Otomobil Fabrikası Projesine dâhil edilmesi talep edildi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.  Faruk Özlü’de “Bu şehre dördüncü gelişim. İnşallah bir sonraki ziyaretimde Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin açılışını yaparız. Geçen seneki ziyaretimizde OSB için söz verdik ve bunu kurduk. Bundan sonra Eskipazar İhtisas OSB’ye nitelikli yatırımcılar gerekiyor. OSB’ye yatırımcı bulma noktasında TSO Başkanımız, Milletvekili ve Bakan yardımcısı arkadaşlarımız çalışacak buraya bir yatırımcı bulacağız.” dedi.


Türk Milletinin yerli otomobilini sahiplendiğini ve kucak aştığını kaydeden Bakan Özlü, " Yerli marka otomobil konusu 2 Nisan'da açıklandı ve bugüne kadar 20 ilimiz yer marka otomobil bizim ilimizde yapılsın diye talepte bulundu. Bana onlarca, mektup ve telefon geliyor, vatandaşımız sipariş vermek istiyor. Dolayısıyla bu proje milletimizin sahiplendiği, satın aldığı yerli ve milli proje olmuştur. Birçok şehrimiz kurulacak fabrika için imzalar gönderiyor. Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları arasında tatlı bir rekabet oluştu. Bu milli görev için, herkes seferber oldu. Karabük bir sanayi şehridir, Karabük'te sanayi kültürü vardır.  Karabük 1937 yılından beri demir çelikle iştigal eden ve bunun farklı versiyonlarını ürünlerini üreterek ticaretini yapan bir şehrimiz. Elbette  Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yerli otomobil üretim aşamasında değerlendirilecek olan illerden birisidir diyerek yeşil ışık yaktı.Yazıcı Dostu Sayfa Bu yazıyı arkadaşına gönder Bu  yazıdan PDF oluştur
 
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.