Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Anıldı

Tarih 2018/3/12 15:35:47 | Konu: Eskipazar Haberler"12 Mart İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve Mehmet Akif’ i Anma Programı" Düzenlendi.


Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy`un Türk milletine armağan ettiği İstiklâl Marşı`nın TBMM’de Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Gençlik ve Kültür merkezinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Seyhan Cengiz Turhan Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan anma programına İlçe Kaymakamı Hüseyin Remzi Konak, Belediye Başkanımız Mustafa Yarkan, Jandarma Komutanı Aydın Aydın,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla başlayan programda İlçe Kaymakamı Hüseyin Remzi Konak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrencilerin İstiklal Marşı’ nın tamamını ve Safahat’ tan bölüm bölüm okudukları şiirler, Kurtuluş Savaşı’ nın belirli bölümlerinin canlandırıldığı oyunun sergilenmesi ve çeşitli yarışma dallarında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.


Bu haber burdan geldi: Eskipazar Belediyesi Resmi Web Sitesi | KARABÜK |
http://eskipazar.bel.tr

Bu Haberin URL'si:
http://eskipazar.bel.tr/modules/news/article.php?storyid=3826